ZNAMY PROGRAM TURYSTYCZNY NA FORUM ROZWOJU MAZOWSZA

mrot-forum-rozwojuMazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych po raz 10. organizuje Forum Rozwoju Mazowsza. Podczas tego wydarzenia o charakterze konferencyjno-warsztatowym zaprezentuje się również MROT wraz z Partnerami. Wątkiem przewodnim będzie "Moda na Mazowsze - przyjazna naturze" gdzie będziemy poruszać temat zrównoważonej turystyki. Zapraszamy 16 i 17 października do Centrum Konferencyjnego MsMermaid przy ul. Wioślarskiej 8 w Warszawie. Warto zarejestrować swój udział już dziś!


Moda na Mazowsze
Celem projektu MnM jest zainspirowanie do spędzenia wolnego czasu i przeżycia niezapomnianych emocji właśnie na Mazowszu, w zgodzie z naturą. Pokazujemy Mazowsze bliskie i przyjazne, bezpieczne i gościnne, a przede wszystkim nieodkryte i zadziwiające. Moda na Mazowsze to praktyczny przewodnik po Mazowszu i Warszawie, który inspiruje i informuje. Skierowany jest do osób aktywnych, ciekawych świata i szukających odpoczynku od codziennego pędu. Dostarcza gotowe przepisy na fascynujące wyprawy po regionie, zarówno dla osób wybierających aktywny wypoczynek jak i rodzin zainteresowanych historią Mazowsza lub kuchnią regionalną. Magazyn dostarcza również rzetelnych i praktycznych informacji na temat wydarzeń kulturalnych. Jest niezastąpiony przy planowaniu weekendowego wypadu za miasto. Moda na Mazowsze to również serwis turystyczny www.modanamazowsze.pl oraz fanpage na facebooku i instagramie.

Podczas Forum Rozwoju mazowsza zaprezentują się ze swoją działalnością MROT oraz jej partenrzy: Fundacja Promocji Tursytyki Aktywnej i Projekt Mikrowyprawy - opisy ich działań znajdziemy poniżej. W trakcie 2-dniowego wydarzenia odbędzie się również 10. Forum Inicjatyw Turystycznych a podczas niego m.in. ciekawe warsztaty związane ze zrównoważoną i odpowiedzialną turystyką. Zapraszamy serdecznie!


PROGRAM WARSZTATÓW "ODZYSKANE Z RZEKI"

ŚRODA, 16.10.19

Godz. 11.00-13.00
BUTELKA PET lub inne pojemniki plastikowe, torebki foliowe
- biżuteria – elementy do pracy dla uczestników zostaną wcześniej przygotowane ze względu na uciążliwy proces technologiczny
- plecenie z butelek PET pojemników, koszyczków itp.
- robienie pojemników na różne przedmioty.
Prowadzenie: Anna Lea Chojnacka

Godz. 14.00-16.00
NIECHCIANE UBRANIA, TKANINY
- kwietniki z makrame (materiały: niechciane ubrania, których nie warto przekazywać dalej, kawałki tkanin, końcówki tkanin z hurtowni)
- podstawki pod garnki/kubki z korków od wina
- DODATKOWO instruktaż wykorzystania: słoików, kubków papierowych, rolek z papieru toaletowego, puszek i butelek PET
Prowadzenie: Julia Mafalda

CZWARTEK, 17.10.19

Godz. 11.00-12.30
NIECHCIANE UBRANIA, TKANINY
- kwietniki z makrame (materiały: niechciane ubrania, których nie warto przekazywać dalej, kawałki tkanin, końcówki tkanin z hurtowni)
- podstawki pod garnki/kubki z korków od wina
- DODATKOWO instruktaż wykorzystania: słoików, kubków papierowych, rolek z papieru toaletowego, puszek i butelek PET
Prowadzenie: Julia Mafalda

Godz. 12.30-14.00
SŁOIKI I PUSZKI
- świeczniki np. na świąteczny stół
- doniczki malowane lub zdobione techniką decoupage, które po wsypaniu ziemi i zasadzeniu ziaren staną się małym biurowym ogrodem
Prowadzenie: Anna Lea Chojnacka

 

 

PARTNERZY WYDARZENIA

Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna

Organizacja pozarządową zajmującą się promowaniem atrakcji i wspieraniem rozwoju inicjatyw turystycznych Warszawy i Mazowsza. Zrzesza samorządy, przedsiębiorstwa, instytucje kultury i organizacje pozarządowe związane z branżą turystyczną i okołoturystyczną w naszym regionie. Jest dla nich naturalną platformą wymiany wiedzy, doświadczeń, pomysłów i usług. Posiada rozbudowaną i aktualizowaną na bieżąco bazę wiedzy o ofercie regionu oraz ruchu i potencjale turystycznym w Warszawie i na Mazowszu. Wykorzystując serwisy internetowe, media społecznościowe oraz publikacje drukowane, tworzy rozbudowaną sieć dystrybucji informacji o atrakcjach i wydarzeniach, docierając do setek tysięcy turystów odwiedzających nasz region. Szczególną uwagę poświęca mieszkańcom stolicy informując ich o możliwościach wypoczynku i rekreacji w pobliżu Warszawy.

Mikrowyprawy
Bo przygoda jest wszędzie. W górach, na morzu i w mieście. Da się ją przeżyć po pracy, przed pracą albo w nocy. Nie trzeba być ani atletą, ani ryzykantem. Wystarczy rzut beretem od domu i kilka wolnych godzin”.
Łukaszem Długowskim - twórca Mikrowypraw, przekonuje, że po przygodę nie trzeba lecieć na drugi kontynent. Można przeżyć nawet pod Warszawą! Gdzie i jak to zrobić? Przyjdź, pogadaj i ruszaj w Mazowsze!

Fundacja na Rzecz Promocji Turystyki Aktywnej
Jej celem jest promocja turystyki aktywnej oraz propagowanie bezpiecznego wypoczynku i bezpiecznych podróży nie tylko turystów. Zależy im, aby w aktywne uprawianie turystyki, sportu i ruchu zaangażować jak największą część naszego społeczeństwa. Dążą to tego, by uświadomić możliwie szerokiemu gronu odbiorców, że aktywna turystyka jest dostępna dla wszystkich, jej uprawianie jest proste i szeroko dostępne. Zachęcając do aktywnej turystyki prowadzą akcje informacyjne, mające na celu ograniczanie sytuacji powodujących zagrożenia dla zdrowia czy życia.


baner forum 910x300Źródło i grafika: MROT, Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych