JESIENNA WYCIECZKA KOLEJOWO-ROWEROWA

00-mrot-wycieczka-kolejowo-rowerowaZ okazji 15-lecia Kolei Mazowieckich w sobotę 5 października zgodnie z planem odbyła się wycieczka kolejowo-rowerowa w okolice Otwocka. W materiale krótka relacja i widoczki z wyprawy wśród jesiennych kolorów Mazowsza, których możecie tylko pozazdrościć.


Nie wiemy czy z powodu pogody, czy dnia tygodnia - soboty (zauważyliśmy niedawno, że wycieczki w soboty cieszą się mniejszym powodzeniem) na zbiórkę stawiło się jedynie 7 osób. Szkoda, że część z osób, które się zapisały, nie odwołała obecności, bo chętnych było więcej.

W dość okrojonym składzie wsiedliśmy do pociągu Kolei Mazowieckich (kierunek Dęblin) i ruszyliśmy do Otwocka. Ponieważ grono było naprawdę kameralne, zmieniliśmy trochę trasę. I ostatecznie wycieczkę można było nazwać kolejowo-rowerowo-pieszą. Bo nie wszędzie gdzie dotarliśmy można było przejechać rowerem.

Wysieliśmy na stacji Świder, stamtąd krążąc pośród starej drewnianej zabudowy pojechaliśmy w stronę rzeki na brzegi Andriollego, minęliśmy stary szpital (co za szkoda że taki teren w takim miejscu się marnuje, zamiast być chociażby hotelem!) i dotarliśmy do ujścia Świdra do Wisły. Widoki były olśniewające. Absolutnie piękne. Dalej skierowaliśmy się w dół rzeki ku Warszawie. Minęliśmy rezerwat Wyspy Zawadowskie i mniej więcej na wysokości Falenicy odbiliśmy na wschód w stronę stacji.

W Falenicy doczekaliśmy się wygodnego pociągu Kolei Mazowieckich i pojechaliśmy nim do domu. Wyprawę zakończyliśmy około godz. 17.00 i to był naprawdę piękny dzień. Kto nie był - niech żałuje!Tekst i zdjęcia: Dorota Zbińkowska