MAZOWSZE NA TARGACH WORLD TRAVEL SHOW

mrot-world-travel-show-2-3Zapraszamy w weekend 18-20 października br. na stoisko Mazowsza przygotowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, gdzie m.in. zaprezentuje się Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna wraz ze swoimi członkami (hala D, stoisko P203). IV Targi Turystyczne World Travel Show w Nadarzynie pod Warszawą zgromadzą ponad 1000 wystawców, w tym 300 zagranicznych. Równolegle dostępne będą targi związane z narciarstwem, jachtingiem i caravaningiem. Będzie się działo!

 

Na stoisku Mazowsza w hali D, stanowisko P203 zaprezentują się:
- Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego,
- Mazowiecka Regionalna Orgaizacja Turystyczna,
- Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna,
- Stacja Muzeum,
- Miasto Radom,
- Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Mińskiej,
- Lokalna Organizacja Turystyczna Wielki Gościniec Litewski,
- Pałac Mała Wieś,
- Polonus,
- Winnica Dwórzno.

Wśród atrakcji na stoisku znajdą się m.in. konkursy z nagrodami, degustacje wina, warsztaty z mazowieckich wyplatanek z siana.

 

*   *   *

 

Największe w Polsce targi turystyczne World Travel Show to miejsce gdzie można odbyć błyskawiczną, 3-dniową podróż dookoła świata. Atrakcjami targów są spotkania z ponad 50 podróżnikami, pokazy i prezentacje oferty turystycznej i kulturalnej krajów i regionów z całego świata. Sztuczna plaża, baseny, w tym nurkowy, oraz międzynarodowy zlot caravaningowy. Targi tworzą: Salony Turystyki Krajowej i Zagranicznej z atrakcyjnymi turystycznie krajami i regionami oraz ofertą biur podróży i touroperatorów. World Travel Show to również Camper&Caravan Show – największy zlot w Europie, gdzie prezentowane są campery, przyczepy campingowe i domki mobilne oraz Warszawski Salon Jachtowy, który pokazuje ofertę łodzi, sprzętu wodnego, akcesoriów żeglarskich oraz usług związanych z coraz popularniejszym nurkowaniem. W 2018 na targach zadebiutował nowy salon Ski&Outdoor Show ze sprzętem turystycznym i sportowym oraz turystyką zimową.

Imprezy, które odbywają się równolegle na tych samych terenach targowych Ptak Warsaw Expo w dnach 18-20 października 2019:
- Warsaw Ski&Outdoor Show - Targi narciarskie i outdoorowe
- Warszawski Salon Jachtowy - Targi żeglarskie oraz sportów wodnych
- Camper Caravan Show - Targi caravaningowe


Prezes Ptak Warsaw Expo Tomasz Szypuła, powiedział podczas konferencji prasowej: „Ponad tysiąc wystawców i powierzchnia im udostępniona sprawiają, że nasza impreza jest największą tego typu w Europie Centralnej i czwartą co do wielkości w całej Europie. Jestem pewien,że wśród wystawców zagranicznych będą tacy, którzy nie tylko będą namawiać gości do odwiedzenia ich krajów, ale sami podpiszą kontrakty z polskimi firmami i będą przywozić turystów do Polski. Nie tylko do tych najbardziej oczywistych miejsc, alei do tych bardzo mało znanych. Stawiamy na promocję Polski i cieszy nas, że wystawcy krajowi coraz chętniej się u nas wystawiają. Mamy nadzieję, że za dwa, trzy lata będziemy mogli powiedzieć, że nasza impreza jest drugą – po ITB w Berlinie – najważniejszą i największą w Europie.”

Renata Nowel - dyrektor projektu w Ptak Warsaw Expo, dodała: „Targi rozwijają się niezwykle dynamicznie. W tym roku będziemy gościć ponad tysiąc wystawców, ponad 300 z nich to wystawcy zagraniczni. Krajem partnerskim są Indie a partnerem krajowym – województwo łódzkie,które w tym roku obchodzi 100-lecie powstania. Ponad 100 podróżników będzie się prezentować na sześciu scenach. Dla branży turystycznej organizujemy ponad 25 konferencji, paneli i szkoleń. Targi to także Warszawski Salon Jachtowy- w tym roku prezentowanych będzie 150 jednostek jachtowych oraz Camper&Caravan Show – spodziewamy się ponad 200 camperów. Goście będą więc mieli co pooglądać przez trzy dni , ale i posmakować różnorodnych kuchni i napojów.”

Michał Wysocki z działu handlowego Ambasady Indii, podkreślił: „Od kilku lat obserwujemy wzrost zainteresowania Polaków wyjazdami do Azji. Indii brakowało do tej pory na liście najchętniej odwiedzanych krajów, ale jest okazja, by to zmienić. Ostatnio zostało uruchomione połączenie lotnicze między Polską a Indiami i postanowiliśmy się zaprezentować na największych targach turystycznych w Polsce. Na stoisku nie tylko zaprezentujemy największe atrakcje Indii, ale też sześć organizacji turystycznych będzie przedstawiać konkretne oferty dla zainteresowanych polskich biur podróży. Liczmy, że odwiedzający nasze stoisko przekonają się, że nie ma jednych Indii, że są różnorodne i że prawdziwe jest hasło „Incredible India”.”

O wspomnianym połączeniu bezpośrednim z Warszawy do Dehli mówił także Krzysztof Moczulski, dyrektor biura produktu w Polskich Liniach Lotniczych LOT. Przypomniał, że to drugie podejście narodowego przewoźnika do tego kierunku. Poprzednio samoloty latały do Dehli przez Taszkient w latach 1985 – 1991. Podkreślił, że połączenie obecne jest korzystne zarówno dla pasażerów biznesowych,jak i turystów. Samoloty z polski wylatują po godzinie 23, by po siedmiu godzinach (czas na sen) wylądować Indiach.”

Konferencję prasową organizatorów targów World Travel Show, wzbogaciła obecność kilku – spośród ponad setki – podróżniczek. Między innymi Martyna Wojciechowska i Nela Reporterka zapowiedziały, co przygotowały dla targowych gości. Będą też niespodzianki.

 

mrot-world-travel-show-2019

Zdjęcie: World Travel Show
Źródło i zdjęcie: www.WaszaTurystyka.pl