MARSZAŁEK SENATU MARIA KOC W AUDYCJI MODA NA MAZOWSZE

MROT-160616-RadioDlaCiebie-fot.J.A.Kwiatkowski-GoodPress-DSC 490916 czerwca ze studia Polskiego Radia przy ulicy Myśliwieckiej w Warszawie, na antenie Radia Dla Ciebie wyemitowano kolejną audycję z cyklu Moda na Mazowsze. W programie wystąpili Senator Maria Koc - Marszałek Senatu RP, Roman Postek – Dyrektor Muzeum i Zbrojowni na Zamku w Liwie oraz Anna Somorowska reprezentująca Mazowiecką Regionalną Organizację Turystyczną. Program poprowadziła Anna Matusiak. Kolejne audycje Moda na Mazowsze na antenie RDC w każdy czwartek o godz.13:00.


Odcinek poświęcony był szlakowi turystycznemu Wielki Gościniec Litewski. Pomysłodawczynią szlaku jest Maria Koc - Marszałek Senatu RP. W trakcie audycji Pani Senator barwnie opowiadała o historii szlaków handlowych na Mazowszu, Podlasiu i Litwie, o genezie powstania szlaku, o jego niepowtarzalnych atrakcjach, o wzajemnym poznawaniu i mieszaniu się kultur oraz co z tego wynikło dla lokalnych kulinariów.

Zamek w Liwie, leżący na szlaku to byłby temat na zupełnie odrębną historię. Tym razem udało się powiedzieć o największych zbiorach oręża zgromadzonych w tutejszym muzeum, o legendzie Żółtej Damy i o niesamowitej historii z okresu II Wojny Światowej, kiedy to "wyprowadzeni w pole" okupanci niemieccy przez kilka lat odbudowywali polski zamek sądząc... że to krzyżacka spuścizna.

Było też o projekcie Moda na Mazowsze - o jego wyjątkowości i spojrzeniu na turystyczną atrakcyjność regionu poprzez podróże, smaki i design.

Na koniec wszyscy słuchacze zostali zaproszenie na III Międzynarodowy Turniej Smaków na Zamku w Liwie - w weekend 18-19 czerwca br. Będą do skosztowania setki specjałów z Mazowsza i z  Wielkiego Gościńca Litewskiego oraz wiele dodatkowych atrakcji. Dla wszystkich gości będzie to niepowtarzalna szansa aby rozsmakować się w Mazowszu. Zapraszamy!

TU LINK DO NAGRANIA AUDYCJI W RDC

HARMONOGRAM TEMATÓW WSZYSTKICH PROGRAMÓW "MODA NA MAZOWSZE"

A oto fotorelacja ze studia Radia Dla Ciebie.


Fot. J.A.Kwiatkowski/GoodPress