MODA NA MAZOWSZE W RADIO DLA CIEBIE - PODSUMOWANIE AKCJI

xxlogoN.png.pagespeed.ic.WTQ3r oVTP

Moc przygotowań, 13 tygodni emisji, kilkanaście propozycji szlaków tematycznych z największymi atrakcjami Warszawy i Mazowsza, kilkudziesięciu gości z całego regionu, zaproszenia dla słuchaczy na najciekawsze imprezy - to tylko część z tego, co pojawiło się na antenie Radia Dla Ciebie w czerwcu, lipcu i sierpniu br. a składało się na cykl audycji "Moda na Mazowsze". Organizatorem całego przedsięwzięcia była Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna.

 

Wszystkie programy wyemitowane w cyklu "Moda na Mazowsze"  można odsłuchać w internecie. Poniżej prezentujemy daty emisji, tematy audycji, szczegóły i linki do nagrań.


25.08.2016     DZIEDZICTWO ŻYDOWSKIE NA MAZOWSZU
Gośćmi najbliższej audycji byli: Iwona Majewska - pilot żydowskich wycieczek w Polsce oraz Monika Kucia - dziennikarka i blogerka kulinarna. W programie można było posłuchać o tradycjach kuchni żydowskiej, spuściźnie kulturalnej odtwarzanej podczas warszawskiego Festiwalu Singera oraz o wielokrotnie nagradzanej ekspozycji Muzeum Żydów Polskich Polin.

Więcej:   www.festiwalsingra.pl   www.polin.pl   LINK DO NAGRANIA AUDYCJI W RDC


18.08.2016     WARSZAWA JAKIEJ NIE ZNACIE

Gośćmi audycji byli Maria Schicht - wicedyrektor Stołecznego Biura Turystyki, Janusz Owsiany ze Stowarzyszenia Monopol Warszawski, Maurycy Stanaszek z Muzeum Archeologicznego. A w programie tak jak w tytule - Warszawę znają wszyscy, ale jak się okazuje ma ona jeszcze wiele nowych i nieodkrytych wątków, zarówno zwiazanych z historią jak i ze współczesnością. Było bardzo ciekawie.

Więcej:   www.warsawtour.pl   www.monopolpraski.pl   www.pma.pl   LINK DO NAGRANIA AUDYCJI W RDC


11.08.2016     WISŁA
Gośćmi audycji byli Grażyna Leśniak - Fundacja Szerokie Wody, Maurycy Stanaszek - Muzeum Archeologiczne oraz Jan Piotrowski - Urząd m.st. Warszawy Biuro Marketingu. Wisła to temat rzeka, Wisła nie dzieli, tylko łączy Mazowsze, Wisła jest też źródłem wielu tradycji i nie odkrytych tajemnic. A do tego rok 2017 będzie rokiem Wisły! Więcej informacji o tym oraz o atrakcjach turystycznych Wisły można wysłuchać w nagraniu audycji. 

Więcej:   www.szerokiewody.pl   www.pmc.pl   LINK DO NAGRANIA AUDYCJI W RDC


04.08.2016     MAZOWSZE NA FILMOWO
Gośćmi audycji byli Izabela Stelmańska - Zastępca Dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Marek Szymański - autor książki Polska na Filmowo. Warto posłuchać i dowiedzieć się, gdzie na Mazowszu można odwiedzić plenery filmowe w kórych kręcono m.in. tak kultowe filmy jak: serial Rancho, Pan Tadeusz, CK Dezerterzy, Wiedźmin, Stawka większa niż życie, Akademia Pana Kleksa, Rejs, Ogniem i mieczem.

Więcej:   www.mazowszenafilmowo.pl   TU LINK DO NAGRANIA AUDYCJI W RDC


28.07.2016     SZLAK BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU
Gośćmi audycji byli Dominika Krzyżanowska-Kidała - kierownik Referatu Promocji i Informacji Urzędu Miasta i Gminy Radzymin i Rafał Pazio - Dyrektor Samorządowej Instytucji Kultury Wrota Bitwy Warszawskiej 1920 w Ossowie. Było o jednej z największych bitew w Europie, która zmieniła losy Świata, o historii niepodległej Polski, tradycji oręża, ale też o corocznej inscenizacji bitwy w Ossowie 15 sierpnia. Wszyscy mogą czuć się zaproszeni.
Więcej:   www.radzymin.pl   www.ossow1920.pl   www.bitwawarszawska.pl
   TU LINK DO NAGRANIA AUDYCJI W RDC

21.07.2016     SKARBIEC MAZOWIECKI

Gośćmi audycji byli Marta Milewska z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Ilona Jaroszek - dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej, Edyta Pasek-Paszkowska reprezentująca Lokalną Organizację Turystyczną Skarbiec Mazowiecki. Było o atrakcjach Mazowsza przygotowanych na Światowe Dni Mlodzieży, ale również o miejscach i wydarzeniach, które warto odwiedzić w regionie przez cały rok.

Więcej:  www.mazovia.pl   www.muzeum-radom.pl   www.skarbiecmazowiecki.pl   TU LINK DO NAGRANIA AUDYCJI W RDC


14.07.2016     SZLAK KSIĄŻĄT MAZOWIECKICH

Gośćmi audycji byli Daniel Sukniewicz - projektant i koordynator Szlaku Książąt Mazowieckich i Dariusz Falana -  dyrektor Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii. Było o wydarzeniach na zamkach w Czersku i na Szlaku Książąt Mazowieckich oraz trwającym przez całe lato Turnieju Miast, gdzie każdy turysta ma szansę spróbować swych sił w rycerskich i plebejskich konkurencjach rodem ze średniowiecza.

Więcej:  www.szlakksiazat.pl   TU LINK DO NAGRANIA AUDYCJI W RDC


07.07.2016    INDUSTRIALNE MAZOWSZE
Gośćmi audycji byli Jacek Grzonkowski - Miasto Żyrardów i Dorota Słowińska - Dyrektor  Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie. W programie zaprezentowano najciekawsze miejsca i zabytki związane z rozwojem techniki na Mazowszu - począwszy od starożytnego hutnictwa, poprzez jedyną taka w Europie zachowane urbanztycznie miastecko włokiennicze aż po cuda techniki z XX wieku.

Więcej:   www.zyrardow.pl   www.mshm.pl   TU LINK DO NAGRANIA AUDYCJI W RDC

30.06.2016    SZLAK CHOPINOWSKI
Gośćmi audycji byli Monika Gadzińska z Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach i Wojciech Marchwica - Zastępca Dyrektora Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. W programie zaprezentowano najciekawsze miejsca związane z Chopenem na Mazowszu. Ale nie tylko te, gdzie są po nim pamiątki, ale również te, gdzie jego muzyka cały czas żyje i można jej posłuchać podczas cyklicznych koncertów.

Więcej:   www.ecasanniki.pl   TU LINK DO NAGRANIA AUDYCJI W RDC

23.06.2016     LEGENDY I BAŚNIE MAZOWSZA

Gośćmi audycji byli Katarzyna Zabadała - Dyrektor Węgrowskiego Ośrodka Kultury, Barbara Kuligowska-Roman - animatorka atrakcji z Krainy Mistrza Twardowskiego oraz Jadwiga Snopkiewicz - przewodnik na szlaku Krainy Mistrza Twardowskiego. W programie było o magicznym lustrze, tajemnicach i o tym, że wszystkie ścieżki legend o Twardowskim prowadzą do... Węgrowa.

Więcej:   www.wok.wegrow.com.pl   TU LINK DO NAGRANIA AUDYCJI W RDC


16.06.2016     WIELKI GOŚCINIEC LITEWSKI

Gośćmi audycji byli Senator Maria Koc – Marszałek Senatu RP, pomysłodawczyni szlaku Wielki Gościniec Litewski i Roman Postek – Dyrektor Muzeum i Zbrojowni na Zamku w Liwie. Program zdominowały smaki, smaki i smaki - a to ze względu na Międzynarodowy Turniej Smaków na Zamku w Liwie, ale również legenda o Żółtej Damie, bogate zbiory oręża, litewskie związki oraz atrakcje Węgrowa.

Więcej:   www.wielkigoscinieclitewski.pl.   TU LINK DO NAGRANIA AUDYCJI W RDC


09.06.2016    WEEKEND Z TERMAMI MSZCZONÓW
Gościem audycji był Michał Szymański - Dyrektor Term Mszczonów i lider produktu Weekend z Termami Mszczonów. Jak się okazuje gorące źródła są również na Mazowszu, a dodatkowym atutem tego miejsca są przepiękne trasy rowerowe wśród nietuzinkowych zabytków oraz bezpłatna wypożyczalnia rowerów i sprzętu sportowego.

Więcej:   www.weekendztermami.eu.   TU LINK DO NAGRANIA AUDYCJI W RDC

 

02.09.2016    SZLAKI FOLKLORU I SMAKÓW MAZOWSZA

 Gośćmi audycji byli Małgorzata Borkowska ze Szlaku Kulinarnego Mazowiecka Micha Szlachecka i Ireneusz Kaługa z Grupy EkoLogicznej. Było ciekawie - o projekcie Moda na Mazowsze, o kulinariach Mazowieckiej Michy Szlacheckiej oraz o tym, że wschodnie Mazowsze to miejsce, gdzie obrączkuje się najwięcej młodych bocianów na całym świecie.

Więcej:   www.szlak-kulinarny.pl.   TU LINK DO NAGRANIA AUDYCJI W RDC