SUKCES MODY NA MAZOWSZE NA FORUM ROZWOJU MAZOWSZA

DSC 1083Sukces - tak najkrócej można podsumować działania MROT podczas 6. Forum Rozwoju Mazowsza, które odbyło się 7 i 8 października na Stadionie Narodowym w Warszawie.


Gorącą atmosferę spotkań opisała dyrektor biura MROT Anna Somorowska:

Ponad 3-godzinne warsztaty były najdłuższymi i najbardziej obleganymi przez gości podczas 2-dniowego Forum Rozwoju Mazowsza.

Na naszym stoisku w Strefie Dobrych Praktyk przedstawialiśmy również bogatą w zdjęcia prezentację dotyczącą projektu "Moda na Mazowsze". Zaprezentowaliśmy nowoczesny design w postaci porcelany i wyposażenia wnętrz stworzony z wykorzystaniem mazowieckich motywów ludowych. Uwagę pań przyciągała szczególnie kolekcja mody autorstwa Ani Lea Chojnackiej, którą świetnie pokazywali na sobie nasi stażyści. Naszą wystawę przedstawiającą projekt "Moda na Mazowsze" obejrzało kilka tysięcy osób.

Ale największą furorę robiła możliwość własnoręcznego wykonania toreb z artystycznymi nadrukami inspirowanymi sztuką ludową Mazowsza. Momentami brakowało miejsca dla chętnych do pracy przy stole i zaczynali tworzyć swoje dzieła klęcząc na podłodze. Nasza animacja tak spodobała się gościom, że nie chcieli wychodzić nawet po oficjalnym zakończeniu spotkania.

Zresztą cóż więcej mówić, wystarczy obejrzeć poniżej fotorelację z wydarzeń.
 

Fot. J.A.Kwiatkowski / GoodPress

 

6. Forum Rozwoju Mazowsza odbyło się pod hasłem "Innowacyjność, finanse, współpraca i rozwój". Forum promuje innowacyjność i przedsiębiorczość oraz fundusze europejskie w województwie mazowieckim. Uczestnicy wzięli udział w ponad 40 debatach i prelekcjach w 10 strefach tematycznych oraz w licznych warsztatach i spotkaniach networkingowych.

Forum Rozwoju Mazowsza to wydarzenie łączące przedstawicieli i ekspertów z różnych środowisk: nauki, biznesu, władz lokalnych, organizacji pozarządowych. Daje ono pole do wspólnego dialogu i kreowania innowacji w zakresie kluczowych wyzwań dla rozwoju regionu.