ZAPLANUJ SWOJĄ PODRÓŻ - TAKŻE PO MAZOWSZU

mrot-tour-salon-2019-zapowiedz-mtpSamorząd Województwa Mazowieckiego zaprasza na ekspozycję atrakcji turystycznych Mazowsza w hali 7A na stoisku 13 podczas targów TOUR SALON w Poznaniu w dniach 1-3 lutego br. Jubileuszowe, 30. Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON to spotkanie całej branży turystycznej, oferty turystyczne z Polski i zagranicy, konferencje, szkolenia i warsztaty dla profesjonalistów oraz liczne atrakcje dla szerokiej publiczności. Mazowsze czeka na Was!


Festiwal podróżników

TOUR SALON to Mekka dla miłośników podróży, bo właśnie tutaj można znaleźć inspirację do wypraw, zarówno wakacyjnych, jak i weekendowych. Gośćmi specjalnymi edycji 2019, w ramach Festiwalu Podróżników TOUR SALON, będą m.in. Miłka Raulin – najmłodsza Polka, która zdobyła Koronę Ziemi, Jarosław Kuźniar – dziennikarz i podróżnik, Tomasz Zubilewicz – znany prezenter pogody i autor przewodników po Polsce, Szymon Radzimierski – idol najmłodszych globtroterów oraz Mateusz Waligóra, który samotnie przeszedł mongolską część pustyni Gobi.

Spotkania ekspertów

W tym roku nie zabraknie też spotkań przygotowanych z myślą o potrzebach branży. Już pierwszego dnia targów odbędzie się m.in. panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli Polskiej Izby Turystyki, na którym podsumowane zostanie pierwsze 6 miesięcy obowiązywania nowej dyrektywy zmieniającej zasady prowadzenia działalności w sektorze turystycznym. Eksperci m.in. spróbują dokonać analizy tego co się sprawdziło, a co nadal budzi wątpliwości.

W ramach targów odbędą się także warsztaty pt. Digitalizacja motorem rozwoju branży turystycznej . Ich celem jest zaprezentowanie, w jaki sposób małe i średnie firmy turystyczne mogą się rozwijać, unowocześniać oraz jak mogą w większym stopniu angażować swoich klientów. Wydarzenie ma stanowić wsparcie dla MŚP z sektora turystycznego pod kątem wzmocnienia ich pozycji w obszarze innowacyjności i digitalizacji.

Podczas TOUR SALON 2019 pod lupę pójdą też zagadnienia marketingowe. Podczas prelekcji Grupy docelowe w turystyce, eksperci omówią m.in. elementy, które mają wpływ na podejmowanie decyzji zakupowych przez klientów. Przedstawią także najważniejsze segmenty w sektorze turystyczny i zaprezentują charakterystykę polskiego turysty oraz jego proces zakupowy w Internecie. Kontynuacją tego spotkania będzie prelekcja na temat komunikacji z klientami i zarządzania opiniami w Internecie.

Warto pamiętać, że TOUR SALON to także wydarzenie, podczas którego mamy okazję laureatów branżowych konkursów i plebiscytów. W tym roku na scenie ujrzymy m.in. zwycięzców konkursu Róża Regionów, Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej oraz osobę, która zostanie wyróżniona nagrodą Traper, przyznawaną przez Polską Izbę Turystyki i Grupę MTP za najlepszą współpracę instytucji samorządowej z branżą turystyczną.

Influencerzy, blogerzy i cały ten internet

Organizatorzy TOUR SALON już od pięciu lat kreują płaszczyznę do współpracy z blogerami. W tegorocznej edycji wydarzenia ponownie wezmą udział blogerzy, którzy podróżują po Polsce oraz poza jej granicami. Będzie można z nimi porozmawiać w specjalnie stworzonej przestrzeni w sobotę, 2 lutego 2019 od godz. 10.30.

Dodatkowo, uczestnicy targów zainteresowani promocją swoich produktów turystycznych przez blogerów, będą mogli wziąć udział w szkoleniu pt. Jak współpracować z blogerami?, które przeprowadzą autorzy bloga Ready for Boarding. W trakcie spotkania będzie można dowiedzieć się m.in. jakie korzyści mogą wynikać z takiej współpracy, w jakim modelu można ją realizować oraz o czym koniecznie trzeba pamiętać, aby przebiegała ona sprawnie i przyniosła pożądane efekty. Nie zabraknie również wskazówek na co uważać i jak wybrać najlepszego partnera do współpracy. Udział w TOUR SALON Blog Meeting oraz w szkoleniu jest dostępny dla wystawców targów oraz zwiedzających.

Więcej informacji na www.tour-salon.pl oraz na www.Facebook/Tour-Salonfb-mrot-tour-salon-2019-zapowiedz-mtp
Źródło i zdjęcie: materiały prasowe TOUR-SALON